KONST / Litografier / Färglitografi 10302161
*
nr 1030 2161
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Färglitografi, Lennart Rosensohn (1918-1994), HC-upplaga, bladets mått: 79x56, Judiskt interiör
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 18:41:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 12:38:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Rosensohn
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rosensohn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga judiskt interiör lennart rosensohn litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08
*
Lennart Rosensohn
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rosensohn
nr 1030 2161
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Färglitografi, Lennart Rosensohn (1918-1994), HC-upplaga, bladets mått: 79x56, Judiskt interiör
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 12:38:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Rosensohn
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart Rosensohn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga judiskt interiör lennart rosensohn litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08